اخبار، تکنولوژی، نجوم

مریخ را در زمین ملاقات کنید!

تصویر شبیه سازی شده مریخ

تاربام: ناسا قصد دارد تا سال 2030 ارسال فضانورد به مریخ را عملی کند؛ اما یک تکنولوژی جدید به دانشمندان کمک می کند تا بتوانند به گشت و گذار و اکتشاف در مریخ شبیه سازی شده بر روی زمین بپردازند.

به گزارش تاربام، محققان در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا (JPL) در پاسادنای کالیفرنیا، با همکاری تیم نرم افزاری مایکروسافت در حال توسعه تکنولوژی موسوم به هولولنز هستند تا بتوانند سطح مریخ را در زمین شبیه سازی کنند و برای گشت و گذار در اختیار دانشمندان قرار دهند.

تونی والدراما (Tony Valderrama) یک مهندس نرم افزار در JPL می گوید “هولولنز تکنولوژی است که به ما اجازه می دهد تا تصاویر شبیه سازی شده را با اجسام دنیای واقعی تطبیق دهیم و به این ترتیب بتوانیم آن دنیای مجازی و شبیه سازی شده را در دنیای واقعی ببینیم”.

دانشمندان قصد دارند تا با استفاده از این تکنولوژی، سطح مریخ را به صورت سه بعدی در زمین شبیه سازی کنند و به گشت و گذار و اکتشاف در سطح آن بپردازند. این شبیه سازی بر اساس مشاهدات واقعی از سطح مریخ ساخته و طراحی می شود. این تکنولوژی با استفاده از نرم افزاری به نام OnSight انجام می شود که با استفاده از داده های واقعی، یک چشم انداز سه بعدی و هولوگرافی از سطح مریخ را در زمین شبیه سازی می کند.


منابع: livescience

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *