اخبار، نجوم

جهان، میزبان تمدن های بیگانه!

تصویر بیگانگان فضایی

تاربام: یک مطالعه جدید نشان می دهد که جهان، احتمالا میزبان بسیاری از تمدن های بیگانه است که قبل از حیات زمینی به وجود آمده اند.

به گزارش تاربام، با توجه به اینکه تنها تمدن شناخته شده در جهان که دارای تکنولوژی های پیشرفته است، تمدن زمینی ما انسان ها می باشد؛ احتمال توسعه یک تمدن پیشرفته در یک سیاره قابل سکونت، حدود یک در ده میلیارد تریلیون (یک در 10 به توان 2) اندازه گیری شده است.

آدام فرانک (Adam Frank) استاد فیزیک و نجوم در دانشگاه روچستر در نیویورک در این باره می گوید “به نظر من این نشان می دهد که احتمالا گونه ها و تکنولوژی های پیشرفته، بسیار قبل تر از ما تکامل یافته اند”.

طبق مشاهدات تلسکوپ فضایی کپلر ناسا، حدود 20 درصد از ستارگان، دارای سیاره هایی قابل سکونت هستند که آب می تواند در آنها به صورت مایع وجود داشته باشد. آدام فرانک معتقد است که به همین خاطر احتمال وجود حیات فرازمینی در این گونه سیاره ها می تواند بسیار بالا باشد. با این حال این به معنی وجود بیگانگان هوشند نیست؛ بلکه محتمل بودن وجود آن ها را نشان می دهد.


منابع: livescience

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *