اخبار، نجوم

آیا سیارات به دور کوتوله های قرمز، می توانند خانه انسان های آینده باشند؟!

تصویر ستاره

تاربام: به گفته لیزا کلتنگر (Lisa Kaltenegger) استاد ستاره شناسی در دانشگاه کرنل و مدیر موسسه کارل ساگان، سیارات قابل سکونت در  اطراف ستاره های های قرمز می توانند جهان هایی قابل سکونت برای مهاجرت به آنجا و شروع حیات باشند.

به گزارش تاربام، در همه جای کیهان، سیاره های با طول عمر ها و سن های مختلفی وجود دارد. قدیمی ترین سیاره شناسایی شده توسط توسط کپلر ناسا، حدود 11 میلیارد سال نوری دورتر از ما قرار دارد. تنوع سیاره ای نشان می دهد که در اطراف ستاره های دیگر، سیاره هایی سنگی، به اندازه زمین و قابل سکونت وجود دارند که می توانند بستر مناسبی برای حیات باشند.

 رامیرز (M. Ramirez) دانشیار پژوهشی در موسسه کارل ساگان و دانشگاه کرنل به همراه لیزا کلتنگر مدلی ساخته اند که در آن مکان های سیاره های قابل سکونت در اطراف ستاره های مسن و قرمز مشخص شده است. این مدل نشان می دهد که این سیارات در چه زمانی در آینده می توانند مکانی برای زندگی باشند.

به گفته رامیرز، هر ستاره در طول رشد خود منطقه قابل سکونت خود را به سمت بیرون هدایت می کند؛ در منظومه خورشیدی ما در حال حاضر زمین و مریخ در منطقه قابل سکونت قرار دارند که در طی چند میلیارد سال آینده، زمین و خورشید از این منظقه خارج می شوند و به جای آنها، مشتری، زحل و قمر هایشان در منطقه قابل سکونت از خورشید قرار می گیرند.

تصویر مناطق قابل سکونت خورشید

در این تصویر نشان داده شده است که در حال حاضر زمین و مریخ در منطقه قابل سکونت نسبت به خورشید قرار دارند و طی چند میلیارد سال دیگر به سیاره هایی داغ و پر حرارت تبدیل می شوند.

زمین برای مدت 4.5 میلیارد سال در منطقه قابل سکونت از خورشید قرار داشته است و پس از چند میلیارد سال دیگر که خورشید به یک غول قرمز تبدیل می شود، عطاره و ناهید توسط خورشید بلعیده می شوند، زمین به یک سیاره سنگی بسیار داغ تبدیل می شود و اقمار مشتری و زحل، به جهان هایی گرم و مناسب تبدیل می شوند.


منابع: dailygalaxy

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *