اخبار، زیست شناسی، عصب شناسی

ماری جوانا پروتئین های تشکیل آلزایمر را از سلول های مغزی از بین می برد

تصویر ماری جوانا

تاربام: جمعی از دانشمندان موسسه سالک شواهدی را در تتراهیدروکانابینول (THC) و دیگر ترکیبات موجود در ماری جوانا یافته اند که می تواند منجر به حذف سلول بتا آمیلوئید که یک پروتئین سمی مرتبط با ایجاد بیماری مغزی آلزایمر است، شود.

به گزارش تاربام، این کشف بر روی نورون های آزمایشگاهی انجام شد و می تواند دید تازه ای در درمان بیماری آلزایمر به دانشمندان بدهد. بیماری آلزایمر یک بیماری پیشرونده مغزی است که منجر به از دست دادن حافظه می شود و می تواند فعالیت های روزانه یک فرد را به طور جدی مختل کند. در حال حاضر در کشور آمریکا حدود 5 میلیون نفر به این بیماری مغزی مبتلا هستند. همچنین آمار و بررسی ها نشان می دهد که انتظار می رود این بیماری طی 50 سال آینده سه برابر فراگیر تر شود. محققان دریافتند که ترکیبات موجود در THC و دیگر مواد موجود در ماری جوانا، باعث از بین رفتن بتا آمیلوئید و در نتیجه جلوگیری از بروز بیماری آلزایمر می شود.

تصویر دیوید شوبرت

پروفسور دیوید شوبرت

پروفسور دیوید شوبرت (David Schubert) در این رابطه می گوید یافته های خود را در مدل های آزمایشگاهی کشف کرده است و قصد دارد تا از THC برای درمان بیماری آلزایمر استفاده کند. این مطالعات همچنین توسط موسسه ملی بهداشت، موسسه های برنز و باندی نیز حمایت شد.


منابع: sciencedaily

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *