اخبار، فیزیک

کشف حالت ناشناخته ای از نور

تاربام: تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد که با اتصال نور به الکترون، می تواند حالت جدیدی از نور بوجود بیاید. به گفته جمعی از دانشمندان دانشگاه امپریال لندن، ترکیب شدن نور و الکترون می تواند منجر به ایجاد خواصی در فوتون ها شود. این مطالعات همچنین به بررسی پدیده های فیزیک کوانتومی درمورد ذرات کوچکتر از اتم، کمک های شایانی می کند.

تصویر هنری از نور

تصویر هنری از نور که بر سطح یک عایق توپولوژیک از نانوذرات به دام افتاده است.

به گزارش تاربام، در مواد طبیعی، نور با سطح الکترون ها و همچنین داخل مواد مختلف می تواند در تعامل باشد. اما با استفاده از مدل سازی های رفتار نور که با استفاده از محاسبات فیزیک نظری انجام می شود و همچنین کشفیات اخیر درباره کشف یک گروه جدید از ماده که خاصیت توپولوژیکی دارند (مواد توپولوژیک، موادی هستند که هم رسانا و هم عایق هستند)، محققان انگلیسی دریافته اند که نور می تواند با یک الکترون در سطح از این مواد ترکیب شده که باعث ایجاد خواصی ترکیبی از فوتون ها و الکترون ها شود. برای مثال به طور معمول نور در یک خط راست منتشر می شود، اما زمانی که با الکترون ترکیب می شود، می تواند مسیر حرکت الکترون را ردیابی و دنبال کند.

جزئیات این مطالعات در نشریه نیچر کامونیکیشن (Nature Communications) منتشر شده است.


منابع: phys

 

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *