اخبار، زیست شناسی

ارتباط بین سگ و انسان ژنتیکی است

تصویر سگ و انسان

تاربام: دانشمندان به تازگی ژن هایی را کشف کرده اند که به سگ ها در یافتن کمک های انسانی و تماس با انسان ها، کمک می کند. با توجه به این تحقیقات راز این موضوع که چرا سگ ها بهترین دوست ها برای انسان ها هستند، در ژنتیک آنها است.

به گزارش تاربام، دانشمندان می گویند ژن هایی را کشف کرده اند که به گرایش سگ ها به انسان برای کمک گرفتن و ارتباط برقرار کردن کمک می کند. “پر جانسن” (Per Jensen) نویسنده این تحقیقات از دانشگاه لینشوپینگ در سوئد و همکارانش می گویند “این کشف می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم که چرا برخلاف گرگ ها، سگ ها تمایل زیادی به برقراری رابطه با انسان ها دارند”. دانشمندان تا کنون 5 ژن را کشف کرده اند که عامل گرایش به رابطه با انسان ها در سگ ها است. اما می گویند که این گونه رفتار ها در سگ، ممکن است به چیزی بیش از 5 ژن مرتبط باشد.


منابع: theguardian

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *