اخبار، زیست شناسی

انسان به بیشترین طول عمر رسیده است!

تصویر انسان

تاربام: نتایج یک مطالعه که توسط دانشمندان علوم پزشکی کالج “آلبرت اینیشتین” انجام شده و در همین نشریه به چاپ رسیده است، نشان می دهد که میانگین طول عمر انسان در حال حاضر، نسبت به قدیمی ترین رکورد های اندازه گیری طول عمر انسان در طول تاریخ، به بیشترین میزان خود رسیده است.

به گزارش تاربام، از قرن 19 میلادی به بعد متوسط امید به زندگی به خاطر مسائلی چون افزایش بهداشت عمومی، رژیم غذایی، محیط زیست و … افزایش یافته است. به طور متوسط امروزه هر کودکی که در آمریکا متولد می شود، انتظار می رود که تا سن 79 سالگی به زندگی ادامه دهد؛ این در حالی است که متوسط امید به زندگی برای آمریکایی ها در سال 1900 حدود 47 سال بوده است. از آن زمان تا کنون میانگین سن انسان ها و همچنین میانگین امید به زندگی در حال افزایش است. اما این افزایش نیز سقفی دارد و به گفته دانشمندان، ما هم اکنون به سقف آن رسیده ایم.

دانشمندان با استفاده از داده های گزارش به این نتیجه رسیده اند که در حال حاضر میانگین بیشترین طول عمر برای انسان ها 115 سال است. چرا که گاه و بیگاه سن برخی افراد از 115 نیز بیشتر می شود. دانشمندان در نهایت عدد 125 را به عنوان آخرین حد برای طول عمر انسان ها دانستند. این به این معنی است که احتمال اینکه فردی بیشتر از 125 سال عمر کند چیزی کمتر از 1 در 10000 است.

“ژان ویج” (Jan Vijg) نویسنده دکترا، پروفسور و رئیس مرکز چشم پزشکی در این دانشگاه می گوید “پیشرفت بیشتر در برابر بیماری های عفونی و مزمن باعث افزایش میانگین طول عمر انسان ها شده است. پیشرفت های علمی ممکن است طول عمر انسان را بیشتر نیز کند؛ این پیشرفت ها دیگر نیاز به تغییرات ژنتیکی بسیاری دارد که به نظر می رسد در مجموع، طول عمر انسان ها را تغییر دهد. شاید در حال حاضر به جای افزایش طول عمر انسان ها، باید به دنبال افزایش healthspan (مدت زمانی از سن که شخص در آن در سلامت خوبی به سر می برد) باشیم”.


منابع: medicalxpress

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *