اخبار، تکنولوژی، زیست شناسی، عصب شناسی

تقلید حرکات بیولوژیکی با ربات های نرم

تصویر ربات بیولوژیک

تاربام: طراحی یک ربات نرم برای انجام حرکات ارگانیک مثل خم کردن انگشتان و یا پیچ خوردن مچ دست، همواره یک فرایند پر از آزمون و خطا بوده است. در حال حاضر چند محقق از دانشگاه هاروارد، مدرسه مهندسی جان پالسون و انستیتو علوم کاربردی و مهندسی زیستی ویس، روشی را توسعه داده اند که به کمک آن می توان فعال کننده های نرم حرکتی را برای انجام حرکات گوناگون ساخت.

طراحی یک ربات نرم که بتواند مانند انگشت و یا زانو خم شود ممکن است ساده به نظر برسد؛ اما انجام این حرکات در واقع فوق العاده پیچیده هستند. روش توسعه یافته توسط این تیم از مدل های ریاضی و محرک های تقویت شده با الیاف مایع کمک می گیرد تا این حرکات خاص را شبیه سازی کند. این تیم از این روش برای طراحی ربات نرم و منعطف که بتواند حرکاتی شبیه به حرکت های ارگانیک را شبیه سازی کند، استفاده کرده اند. نتایج این تحقیقات در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

در گیف های زیر، نمونه هایی از شبیه سازی حرکات ارگانیک با این ربات ها را می بینید.

تصویر ربات بیولوژیک

تصویر ربات بیولوژیک


منابع: techxplore

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *