اخبار، تکنولوژی

رباتی که مثل خفاش پرواز می کند + ویدیو

تاربام: روش های پرواز خفاش ها، دارای ترفند هایی برای ساخت یک ربات پرنده جدید است. ربات “خفاش” رباتی است بسیار سبک وزن و دارای بال های نازک سیلیکونی که با الهام از روش پرواز خفاش ها ساخته شده است. این ربات مانند خفاش ها می تواند پرواز کند و شیرجه بزند.

به گزارش تاربام، ست هاچینسون (Seth Hutchinson) متخصص هوش مصنوعی در دانشگاه ایلینوی در اوربانای شامپاین در یک نشست خبری در این رابطه گفت “این ربات ها با ساختار قوی خود می توانند در محیط داخلی یک ساختمان و محیط های خارجی به خوبی به پرواز درآیند. دیگر ربات های هوایی، مانند هواپیماهای کوچک بدون سرنشین، با تکیه بر چرخش چهار موتور قدرتمند به پرواز در می آیند؛ اما این نوع از ربات ها با تکیه بر حرکت بال هایی مانند بال های خفاش ها، به طور متنوع تری به پرواز در می آیند”.

این ربات با بال های 47 سانتی متری درست به اندازه یک خفاش مصری بالغ است. همچنین یه پردازنده قدرتمند مرکزی در آن وجود دارد که کنترل انواع حرکات آن را به عهده دارد.

در لینک زیر می توانید ویدیو مربوط به این ربات را مشاهده و دانلود کنید:

مشاهده و دانلود ویدیو


منابع: sciencenews

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *