اخبار، تکنولوژی

فتوکیت ها جایگزین مونوپاد ها می شوند

تاربام: فتوکیت ها بسیار جالب تر از مونوپاد (دسته چوب سلفی) ها هستند. کافیست است که یک دوربین به هواپیمای کوچک و بدون سرنشین آن وصل کنید و بند هدایتگر آن را در دست داشته باشید. حالا دوربین شما به پرواز در می آید و در هر جایی و هر فاصله ای که شما بخواهید عکس برداری می کند.

تصویر

به گزارش تاربام، یک کارآفرین سوئیسی پشت این طرح قرار دارد. این طرح با تولید محدود هواپیما های کوچک بدون سرنشین شروع به کار کرده است؛ چرا که خطر هایی نیز از جمله حملات حریم هوایی، جاسوسی از همسایگان و قاچاق آن نیز پیرامون این محصول قرار دارد. همچنین کنترل این هواپیمای بدون سرنشین کوچک برای همه غیر حرفه ها نیز آسان است.

فتوکیت ها اولین هواپیماهای بدون سرنشین با افسار نیستند، اما هم اکنون به عنوان امن ترین ها شناخته می شود. مهندسی فتوکیت ها طوری است که در آن از یک بند افسار برای نگه داشتن هواپیمای بدون سرنشین نزدیک خلبان (هدایت کننده) و کنترل آن استفاده می شود. برای کنترل این هواپیما هیچ سوییچ و یا دکمه ای وجود دارد و کنترل آن از طریق یک حلقه دسته سه تایی که بسیار هم ماهرانه طراحی شده است و در کف دست قرار میگیرد، انجام می شود. کافی است که شما به سمت چپ و یا راست گردش کنید، فتوکیت نیز با شما حرکت می کند؛ بند آن را پایین بکشید تا فتوکیت نیز پایین بیاید. از این نظر فتوکیت ها دقیقا مانند یک بادبادک که آن را در دست گرفته اید عمل می کند.

تصویر

وزن این هواپیمای بدون سرنشین کوچک بدون دوربین آن، تنها حدود 200 گرم است و در حالت فول شارژ می تواند 15 دقیقه در هوا پرواز کند. این یک زمان استاندارد و کافی برای یک پروازی هوایی جهت تصویر برداری از مناظر دیدنی است. این یک طرح هوشمند برای کسانی است که به دنبال عکاسی هوایی و ویدیو برداری های ارزان قیمت هستند.


منابع: geek

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *