اخبار، نجوم

شبیه سازی زندگی در مریخ

تاربام: ناسا به منظور آماده سازی شرایط برای ماموریت های سرنشین دار به مریخ که قرار است در آینده اجرا شود، تیمی را به یک کمپ گنبد شکل در نزدیکی آتشفشانی خاموش در هاوایی اعزام کرد تا تجربه زندگی در محیطی شبیه به مریخ را به دست بیاورند.

تصویر

به گزارش تاربام، ناسا این برنامه رو روز جمعه هفته گذشته آغاز کرده است و اعلام کرده که این برنامه به مدت یک سال ادامه دارد. کارشناسان حدس میزنند که ماموریت اعزام انسان به مریخ حدود 1 الی 3 سال زمان می برد. این تیم 6 نفره تجربه زندگی در محیطی شبیه مریخ بدون هوای تازه، غذای تازهف سرگرمی و تعامل با دیگران را آغاز می کنند. به گزارش بی بی سی، این تیم زندگی خود را در گنبدی به قطر 11 متر و 6 متر ارتفاع در روز جمعه آغاز کردند.

تصویر

اعضای این تیم برای پرسه زدن در محیط خارج از گنبد، نیاز به لباس فضانوردی دارند که آن هم فقط در زمان اعزام به ماموریت ها استفاده می شود. در داخل گنبد نیز برای هر نفر یک تخت برای خواب و یک میز، به علاوه وسایل ضروری مثل کنسرو های غذایی وجود دارد. این تیم شش نفره از یک زیست شناس نجومی فرانسوی، یک فیزیکدان آلمانی و چهار آمریکایی تشکیل شده است که یک معمار، یک خلبان و یک دانشمند خاک در بین آنها نیز هست. هزینه انجام این برنامه چیزی در حدود 1.2 میلیون دلار اعلام شده است که در مقایسه با هزینه دیگر برنامه  های فضایی بسیار کم است.

تصویر

تصویری از اعضای این تیم شش نفره

ناسا قصد دارد با این برنامه چگونگی زندگی در سیاره سرخ، مریخ را آزمایش و بررسی کند. ناسا قصد دارد تا در سال 2030 پای انسان را به این سیاره باز کند.


منابع: fossbytes

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *