اخبار، عصب شناسی

مفز شما 30 برابر سریعتر از بهترین ابر رایانه هاست

تاربام: بر اساس پژوهشی درباره هوش مصنوعی، مشخص شد که مغز انسان حدود 30 برابر سریع تر از بهترین ابر رایانه ها عمل می کند. این پروژه توسط دو محقق در مقطع دکترا آغاز شده و در آن مغز انسان با یک ابر رایانه IBM مقایسه شده است.

به گزارش تاربام، مغز انسان قدرت بی نظیری دارد که توجه دانشمندان را روز به روز بیشتر به خود مشغول می کند. دو دانشجوی دکترا از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و کارنایگ، در یک پروژه هوش مصنوعی برای اولین بار مغز انسان را با یکی از بهترین ابر رایانه های جهان مقایسه کردند. در این پروژه سرعت ارسال سیگنال های داخلی مغز انسان با یک ابر رایانه مقایسه شد. البته این مقایسه کاملا با مقایسه قدرت محاسبه انسان و کامپیوتر ها فرق دارد.

تصویر

این نشان می دهد هزینه محاسبات مغز انسان در مقایسه با هزینه هایی که برای محاسبه توسط کامپیوتر ها می شود، حدود 4700 تا 170000 دلار در ساعت است (پس از مغز خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید 🙂 )


منابع: fossbytes

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *