اخبار، نجوم

قاشق شناور در مریخ!

تاربام: مریخ نورد کنجکاوی این بار برایمان عکسی از یک قاشق شناور در مریخ ارسال کرده است. این عکس همانند تصویر زن ایستاده در مریخ، چهره در شن و … مورد استقبال افرادی قرار گرفت که اعتقاد به وجود تمدن های باستانی در سیارات دیگر دارند.

تصویر قاشق در مریخ

تصویری از صخره های سطح مریخ که یکی از صخره ها به شکل یک برآمدگی است که عده ای آن را به دلیل شکل ظاهری اش قاشق می نامند – اعتبار تصویر: ناسا

به گزارش تاربام، مریخ نورد کنجکاوی این تصویر را در تاریخ 30 آگوست سال جاری از سطح مریخ گرفته است. با وجود ادعاهای مختلق درباره وجود تمدن های هوشمند در سیاره مریخ، ناسا توضیح داده که این صخره های عجیب و غریب می توانند در گذر زمان و با روند فرسایش شکل بگیرند و چنین ظاهری به خود بگیرند و احتمالا این درک نادرست ما از تصاویر و محیط اطراف است که به دنبال موارد آشنا در ذهن خود می گردیم (پاریدولیا نام پدیده ای روانشناختی است که باعث می شود مغز ما چیز هایی درک کند که در واقعیت وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، اینجا را بخوانید).

تصویر قاشق در مریخ

جو نازک مریخ، با توجه به کشش گرانشی آن و همچنین وجود باد ها و طوفان های شدیدی که غالبا در سطح مریخ رخ می دهند، می تواند باعث فرسایش صخره ها شود و آن ها به اشکال گوناگون در بیاورد. حال یکی از این اشکال، شبیه قاشقی است که ما زمینی ها از آن استفاده می کنیم.


منابع: iflscience

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *