اخبار، عصب شناسی

فعالیت مغز در بیماران بی هوش دیدگاهی جدید از آگاهی را ارایه می دهد

تاربام: در دو عکس سمت چپ بیماران ظاهرا در وضعیت نباتی قرار دارند؛ اما در پیوند های عصبی ، که بوسیله ی فعالیت های الکتریکی اندازه گیری می شود، در قسمت میانی بیشتر فعال هستند ؛در عکس سمت راست بیماریست که شبکه ی مغز او به یک داوطلب سالم بیشتر شباهت دارد ؛از همه ی آنها درخواست شده بود که خود را در حال بازی تنیس تصور کنند.

به گزارش تاربام، وزن متوسط مغز حدود 1.3 کیلوگرم است؛و 20 درصد از انرژی بدن را مصرف میکند.بیشتر میزان این انرژی صرف نیرو بخشیدن به 86ملیارد سلول عصبی یا نورون ها که جریانهای الکتریکی کوچکی که میتواند نزدیک به 120 متر در هر ثانیه سفر کند می شود .هر نورون سیگنالهایش را به حدود7000 سلول مجاور و سلولهای دورتر منتقل میکند. این نورون ها در یک ساختار گرد هم آمدند که مسءول یک وظیفه ی خاص هستند؛اما مانند یک آکوارد جداگانه در یک سمفونی، وظایف آنها در یک هارمونی یکپارچه هماهنگ می شود.

تصویر
قشر بینایی شما به شما این اجازه را می دهد که حروفها را ببینید ؛ قشر حرکتی شما حرکات دست شما را برای رسیدن به صفحه ی بعد یا به پایین حرکت دادن صفحه نمایش کنترل می کند؛ قشر جلو مغزی کمک میکند که تا واژه ها را به صورت کلمه و کلمه ها را به صورت جمله گرد هم آورید.
تمام آنچه که شما می دانید این است که شما در حال خواندن هستید.

ترجمه: طاهره.م


منابع: sciencenews

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *