اخبار، زیست شناسی

گونه ای جدید از انسان کشف شد

تاربام: گونه هایی از انسان های اولیه و منقرض شده کشف شده اند که احتمالا قدیمی ترین گونه از انسان ها می باشند. این گونه ها دارای مغزی به اندازه تقریبا یک پرتقال هستند؛ اما طبق گفته محققان، آنها با همین مغز کوچک، مراسم تدفین مرده های خود را انجام می دادند!

تصویر انسان های اولیه

تصویری هنری از یک انسان گونه هومو نالیدی – اعتبار تصویر: نشنال جئوگرافیک

به گزارش تاربام، این گونه های تازه کشف شده در آفریقای جنوبی که هومو نالیدی (Homo naledi) نامیده می شوند دارای یک ظاهر ترکیبی غیر معمول، مثل پاهایی مناسب برای راه رفتن روی زمین و دست هایی مناسب برای زندگی بر روی درختان هستند که دانشمندان را مجبور به بازنویسی مدل های خود درباره طلوع انسان ها می کند.

اگرچه که انسان مدرن امروزی، تنها بازمنده زنده از گونه انسان است، اما گونه های دیگر انسان نیز قادر به راه رفتن بر روی زمین بوده اند. این گونه های منقرض شده نیز، اعضایی از گونه های انسان مدرن امروزی بوده اند و در عین حال حدود 2.8 میلیون سال قدمت دارند.

تصویر استخوان های انسان اولیه

تصویری از فسیل های تازه کشف شده از حداقل 15 مورد از انسان های گونه هومو نالیدی در جنوب آفریقا

تصویر جمجمه انسان اولیه

تصویری از جمجمه کشف شده از گونه هومونالیدی

یان تاترسال (Ian Tattersall) می گوید که اگرچه محققان به طور کامل مطمئن نیستند که این گونه ها تا چه حد با انسان امروزی نسبت دارند، اما آن را از جدید ترین گونه های کشف شده انسان می دانند. با این حال این کشف بسیار هیجان انگیزی است.


منابع: livescience

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *