اخبار، تکنولوژی

ساخت ربات سوسک واقعی

تاربام: امروزه ربات ها در انواع و شکل های مختلف ساخته می شوند. به تازگی یک دانشگاه روسی روباتی شبیه به یک سوسک واقعی ساخته است. امانوئل کانت بالتیک (Immanuel Kant Baltic) از دانشگاه فدرال کالینینگراد خبر از ساخت یک روبات سوسک مانند داد که واقعا به نظر می رسد یک سوسک واقعی است. اگر مردم عادی این سوسک گران قیمت را ببینند احتمالا به طور غریزی سعی در کشتن آن خواهند داشت!

تصویر ربات سوسک

به گزارش تاربام، یک تیم به رهبری الکسی بلوسوو (Aleksey Belousov) با نگاه به کردن به ساختار سوسک های خانگی، سعی بر طراحی رباتی داشتند که از حرکات یک سوسک واقعی تقلید کند، مانند آن نگاه کند و تقریبا به همان اندازه کوچک باشد. هرچند که ابتدا بر آورده کردن این سه نیاز مشکل بود، اما در نهایت موفق به ساخت آن شدند. این سوسک نسبتا بزرگ قادر به انجام کار های مختلفی است.

تصویر ربات سوسک

بسیاری از اجزای سازنده این ربات توسعه داده شده است. این در حالی است که شرکت های سازنده ماشین آلات کوچک همین اجزا را به فروش می رسانند؛ اما با قیمت هایی بسیار بالا. به عنوان مثال چرخ دنده های پاهای این روبات می توانست به قیمت 9000 دلار از یک شرکت اتریشی خریداری شود؛ اما کل بودجه این پروژه تنها 22500 دلار بود.

این ربات ساخته شده دارای 10 سانتی متر طول (کمی بزرگتر از یک سوسک واقعی) است و می تواند با سرعتی حدود 30 سانتی متر در ثانیه حرکت کند؛ همچنین توانایی 20 دقیقه راه رفتن بدون نیاز به شارژ شدن را دارد. این سوسک ربات می تواند در سطوح مختلفی مثل صخره ها حرکت کند و هدف آن جستجوی قربانیان زیر آوار در حوادث مختلف است.


منابع: geek

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *