اخبار، عصب شناسی

بیماران مبتلا به آلزایمر می توانند خاطرات خود را به یاد بیاورند

تاربام: محققان دارپا (DARPA) یک نوع از ایمپلنت در مغز که خاطرات گذشته را یادآوری می کند را برای کمک به یک بیمار مبتلا به آلزایمر توسعه دادند. از این پس بیماران آلزایمری یا کسانی که دچار آسیب های مغزی شده اند نگران از دست رفتن حافظه مغز خود نخواهند بود.

به گزارش تاربام، یک پروتز (اندام مصنوعی) با استفاده از آرایه از الکترود های کاشته شده در مغز کمک می کند تا خاطرات از دسته رفته حافظه کوتاه مدت را به حافظه بلند مدت شخص برگرداند. در مرکز این دستگاه یک الگوریتم وجود دارد که سیگنال های الکتریکی مغز را بر میگرداند و آنها را تکرار می کند. هر چند که فقط رایانه ها قادر به تقلید و تکرار سیگنال های الکتریکی هستند اما این به این معنی نیست که می توانند آنها را نیز بخوانند. تد برگر (Ted Berger) رهبر این پروژه در مصاحبه با فاینشنال تایمز (Financial Times) میگوید “این مثل توانایی ترجمه زبان اسپانیایی به فرانسوی بدون درک این دو زبان است”. پس نگران نباشید، افکار شما هنوز هم به صورت رمز نگاری شده است.

محققان بر این باورند که می توانند از این الگوریتم برای گرفتن سیگنال از حافظه کوتاه مدت و برگرداندن آنها به حافظه بلند مدت استفاده کنند. این کار بی سابقه ای نیست؛ برخی از تحولات اخیر در این زمینه به افراد قطع نخایی زیادی کمک کرده است. یکی از این مطالعات به یک مرد قطع نخایی اجازه داد که بعد از پنج سال راه برود.


منابع: geek

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *