اخبار، زیست شناسی

بونوبو ها مشابه به نوزاد انسان باهم صحبت میکنند

تاربام: یک گروه از دانشمندان کشف کردند که بونوبوهای وحشی (pan paniscus) نزدیکترین بستگان پستاندار زنده ی ما درست به شیوه ی مشابه به نوزادان انسان با هم ارتباط برقرار میکنند.

به گزارش تاربام، تیمی به سرپرستی دکتر zanna clay از دانشگاه بیرمنگام، انگلستان،کشف کردند که بونوبوها یک نوع صدای تن به تن خیلی بلند؛که به عنوان جیر جیر کردن یا جیک جیک کردن شناخته شده است؛ در تمام شرایط مثبت، منفی و خنثی از جمله در طول تغذیه، سفر، استراحت، پرخاشگری ، ترس، آموزش و نظافت از خود تولید میکنند. این صدا در مدت زمان کوتاه و با دهان بسته تولید میشود.

دانشمندان این ساختار صوتی را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که این صداها از لحاظ صوتی در شرایط خنثی یا مثبت متفاوت نیستند. این شباهت در تولید صدا در تمام شرایط متفاوت احساسی است که شباهت های یافت شده با آن با آوای نوزاد انسان را بازگو میکند.

ترجمه: طاهره.م – خانه علم و دانش تاربام


منابع: richarddawkins

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *