اخبار، زیست شناسی، نجوم

حیات بر روی زمین ممکن است با یک ستاره دنباله دار آغاز شده باشد

تاربام: لاوجوی (Lovejoy) نام یک ستاره دنبال دار است که محققان با تعیین ترکیب شیمیایی آن متوجه شدند که دارای مقدار زیادی اتیل الکل است و دانشمندان با بررسی ترکیبات شیمیایی آن در طیف های مختلف تخمین می زنند که نقش بسزایی در به وجود آوردن حیات روی زمین داشته است.

به گزارش تاربام: استفانی میلام (Stefanie Milam) از ناسا در گرین بلت (Greenbelt) مریلند می گوید “نتایج تحقیقات در این رابطه نشان می دهد که ستاره های دنباله دار حامل مواد شیمیایی بسیار پیچیده ای هستند و اینها شواهدی در تایید فرضیه مربوط به نقش ستاره های دنباله دار در تاریخچه حیات روی زمین، می باشند”.

او توضیح می دهد که “حدود 3.8 میلیارد سال پیش که بسیاری از دنباله دار ها و شهاب ها در زمین منفجر می شدند و اولین اقیانوس ها شکل می گرفتند، در مولکول های ساده ای ماننده آب، مونوکسید کربن و نیتروژن، حیات وجود نداشت؛ و حیات چیزی بسیار پیچیده تر از ترکیباتی در سطح مولکولی بود”.

این امکان وجود دارد که یک ستاره دنباله دار مانند لاوجوی مواد آلی لازم برای تشکیل ترکیبات اسید های آمینه، باز های نوکلوئیدی و قند را با خود به زمین آورده باشند.


منبع: geek

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *