اخبار، زیست شناسی

کربوهیدرات مغز را بزرگ می کند

تاربام: درک این موضوع که مغز ما چرا و چطور این چنین بزرگ تکامل یافته است یکی از پیچیده ترین مسایل در مطالعات تکامل انسان است. اینکه افزایش اندازه ی مغز تا حدی به تغییر در رژیم غذایی در بیش از 3 میلیون سال گذشته در ارتباط است به طور گسترده ای پذیرفته شده است. افزایش مصرف گوشت و توسعه پخت و پز توجه خاصی از جامعه ی علمی را دریافت کرده است.

به گزارش تاربام، در یک مطالعه جدید که در فصلنامه زیست شناسی منتشر شده است، دکتر کارن هاردی و تیمش داده های باستان شناسی، انسان شناسی، ژنتیک، فیزیولوژیکی و داده های تشریحی را گرد هم آوردند تا استدلال کنند که مصرف کربوهیدرات بویژه در شکل نشاسته برای سرعت بخشیدن به گسترش مغز انسان در طول یک میلیون سال گذشته حیاتی بوده است؛ با افزایش چاقی در جهان و بیماریهای متابولیک مربوط به رژیم غذایی توجه ها به سمت رژیم های مربوط به اجدادمان تشدید شده است. تا به حال تمرکز و توجه زیادی بر نقش پروتیین های حیوانی و پخت و پز بر توسعه ی مغز انسان در بیش از 2 میلیون سال گذشته وجود داشته است و اهمیت کربوهیدرات بویژه در شکل غنی شده از نشاسته که در غذاهای گیاهی وجود دارد تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

ترجمه: طاهره.م/خانه علم و دانش تاربام


منابع: richarddawkins

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *