اخبار، زیست شناسی، عصب شناسی

یک چهارم پزشکان در گذشته افسرده بوده اند

تاربام: حدود یک چهارم پزشکان جوان در گذشته دچار افسردگی بوده اند و این امر ممکن است حتی باعث رنجش بیمارانشان شود.

به گزارش تاربام، طبق یک مطالعه تازه و جامع، حدود یک چهارم از پزشکان جوان در مراحل اولیه زندگی حرفه ای خود نشانه هایی از افسردگی داشته اند و این افسردگی معمولا در سال هایی که تحت تعلیم تحصیلات پزشکی خود بوده اند نیز وجود داشته است. این نه تنها یک خبر بد برای پزشکان، بلکه برای بیمارانشان نیز می باشد؛ چرا که پزشکان افسرده به احتمال زیاد در تشخیص بیماری های بیمارانشان نیز دچار اشتباه می شوند.

این یافته های حیرت انگیز، پس از بررسی پنجاه ساله علائم افسردگی در حدود 17500 پزشک به دست آمده است و توسط یک تیم از دانشگاه هاروارد و یک روانپزشک از دانشگاه میشیگان در شماره جدید ژورنال پزشکی آمریکا منتشر شده است. محققان با جمع آوری و ترکیب داده های حاصل از 54 مطالعات انجام شده نتیجه گرفتند که حدود 28.8 درصد از پزشکان، در طول دوره های آموزشی خود نشانه هایی از افسردگی داشته اند.


منابع: richarddawkins

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *