اخبار، تکنولوژی

ناسا هواپیمای هیبریدی می سازد

تصویر هواپیمای هیبریدی

تاربام: تلاش های ناسا در ساخت سازه های داخل جو زمین به همان اندازه سازه های خارج از جو می باشد؛ بدون شک ناسا می تواند تاثیر بزرگی روی سیاره ما داشته باشد. محققان مرکز تحقیقات گلن ناسا در حال کار بر روی توسعه یک هواپیمای ترکیبی هیبریدی هستند که با تکیه بر هر دو نوع سوخت فسیلی و الکتریکی می تواند با قدرت هر چه تمام در آسمان بماند. دانشمندان ناسا در حال کار بر روی تمام اجزای این هواپیما و ساخت موتور های هیبریدی و الکتریکی آن هستند. (خودرو های هیبریدی خودرو هایی هستند که برای حرکت کردن از دو یا چند منبع قدرت متفاوت استفاده می کنند).

امی جانکوفسکی (Amy Jankovsky) یک مهندس ناسا در این رابطه می گوید “این سیستم ها از موتور های الکتریکی و ژنراتور هایی که با موتور ها کار میکنند، استفاده می کنند تا برق را در سراسر هواپیما پخش کند و مصرف سوخت را به حداقل برساند”. این طرح می تواند سوخت معمول هواپیما ها را تا 30 درصد کاهش دهد.


منابع: popsci

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *