اخبار، تکنولوژی، نجوم

تاسیس مرکز دفاع از زمین در برابر سیارک ها

دفتر دفاع سیاره ای ناسا

تاربام: ناسا به تازگی دفتری را تاسیس کرده است که به نظارت بر تهدیدات بالقوه از سوی سیارک ها و دنباله دار ها می پردازد و نام آن را “دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای” (Planetary Defense Coordination Office) گذاشته است. ناسا برای این کار حتی اقدام به استخدام افرادی به عنوان “افسر دفاع سیاره ای” کرده است. در طی این پروژه اشیاء فضایی نزدیک به زمین و دنباله دار ها به طور مداوم رصد می شوند تا در صورت ایجاد وضعیت بحرانی، فرصت کافی برای اقدامات لازم را داشته باشند؛ اما چیزی که مهم است اقدام در مواقع خطر است؛ این اقدامات می تواند شامل مواردی مثل انفجار های بزرگ در فضا باشد.

یکی دیگر از اقدامات این سازمان (PDCO)، تغییر مسیر سنگ های آسمانی در مدارشان است. شاید این کار شما را به یاد داستان ها و فیلم های علمی تخیلی بیندازد؛ اما ناسا قصد دارد برای اجرایی کردن آن، ربات ها و تجهیزاتی را نیز طراحی کند. سازمان دفاع سیاره ای ناسا، همچنین اقدامات دیگری را نیز در دستور کار خود قرار داده است.


منابع: geek

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *