اخبار، نجوم

زباله های فضایی میتواند باعث درگیری های مسلحانه شود

تصویر زباله های فضایی

تاربام: به گفته دانشمندان افزایش زباله های فضایی در اطراف سیاره زمین می تواند باعث ایجاد درگیری های مسلحانه در فضا شود. دانشمندان معتقدند که حتی قطعات کوچک باقی مانده از سازه های فضایی باید جمع آوری شوند، چرا که ممکن است باعث تحریک ماهواره های نظامی شود.

به گزارش تاربام، آژانس های فضایی در آمریکا و روسیه حدود 23000 قطعه از آشغال های فضایی بزرگ تر از 10 سانتی متر را شناسایی کرده اند؛ اما تخمین ها نشان می دهد که حدود نیم میلیارد قطعه از یک تا ده سانتی و همینطور هزاران قطعه زباله ریز تر در فضای اطراف زمین وجود دارد.

زباله های فضایی برای ماهواره های مدار پایین زمین می توانند بسیار خطرساز باشند. چرا که می توانند با سرعت و شتابی بسیار زیاد به آنها برخورد کنند. این قطعات فضایی می توانند توسط ماهواره های نظامی برای اهداف سیاسی خاص استفاده شوند و باعث بروز درگیری های فضایی شوند.


منابع: theguardian

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *