اخبار، زیست شناسی، عصب شناسی

کشف روش های بازسازی عصب های مغزی

تصویر سلول های مغزی

تاربام: آسیب های عصبی ناشی از بیماری های عصب و آسیب های نخاع تا حد زیادی غیر قابل برگشت و بهبود هستند؛ اما اخیرا محققان دارتموث گزارشی از پیشرفت خود در تلاش برای ایجاد ترکیبی طبیعی که منجر به بازسازی و رشد سلول های عصبی می شود، داده اند. این یافته ها در ژورنال انجمن شیمی آمریکا منتشر می شود.

به گزارش تاربام، نوروتروفین ها یا پروتئین ها که باعث ترویج و توسعه نرون های مغزی می شوند به عنوان یک درمان بالقوه برای این کار در نظر گرفته شده اند؛ اما این راه درمان خود دارای مشکلاتی است. یک گروه از محصولات طبیعی مولکول های کوچک، دارای خواص نوروتروفیک (یک خانواده از پروتئین ها هستند که موجب بقا و توسعه بهتر سلول های عصبی می شوند) قوی هستند و همینطور نقاط ضعف عوامل مبتنی بر پروتئین را نیز ندارند. متاسفانه یک منبع از مقادیر مناسبی از این ماده که بتواند به عنوان دارو عمل کند هنوز شناسایی نشده است. به همین خاطر دانشمندان در پی توسعه فرایند های مصنوعی برای تولید این مولکول ها هستند.

در حال حاضر، محققان دارتموث کشف کردند که یکی از واکنش های شیمیایی که به تازگش کشف شده، می تواند مقدار زیادی از این محصول طبیعی را تولید کند. علاوه بر این فرایند هایی را کشف کردند که میتواند به تولید راحت تر این ماده کمک کند. تولید این مولکول ها می تواند راهی برای درمان سلول های عصبی باشد.


منابع: phys

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *