اخبار، زیست شناسی

پلسیوسور ها شبیه به پنگوئن ها شنا می کردند

تصویر پلسیوسور

تاربام: فسیل های پلسیوسور ها برای اولین بار در سال 1823 توسط مری آنینگ کشف و جمع آوری شد و پس از حدود 190 سال اولین اسکلت از این گونه کامل شد. بر این اساس برخی از دانشمندان ادعا می کنند که این گونه از جانداران گذشته، از بال های خود مانند پارو های یک قایق برای شنا استفاده می کردند. هر چند که در مقابل عده ای نیز بر این باورند که بال های این گونه برای پرواز مانند پرندگان استفاده می شده است.

به گزارش تاربام، گرگ ترک (Greg Turk) دانشمند گرجستانی به همراه همکارانش در آتالنتا با شبیه سازی های کامپیوتری بهترین حرکت را برای اندام های این جانور پیدا کردند. طبق شبیه سازی های انجام شده و آنچه تیم گرگ ادعا می کنند، این گونه از بال های خود برای حرکت به جلو در زیر آب استفاده می کرده است و این به نوعی شبیه به شنا کردن پنگوئن ها در زیر آب است. پلسیوسور ها حدود 205 میلیون سال پیش می زیسته اند. در انیمیشن زیر می توانید تصویر شبیه سازی شده از حرکت این گونه به وسیله بال هایش را ببینید:

تصویر پلسیوسور


منابع: sciencenews

درباره نویسنده

محمدرضا

صونا هستم؛ دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقمند به علم نجوم و کیهان شناسی. هر گونه استفاده از این مطلب بدون ذکر نام "خانه علم و دانش تاربام" و لینک به این مطلب، غیر قانونی و از لحاظ اخلاقی غیر انسانی می باشد. لطفا به "علم" و حقوق مولف احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *